کاهش سردردهای آلرژیک با استفاده از دستگاه های تصفیه هوا

تحقیقات بر روی افرادی که از میکرن و سردردهای دیگر گلایه دارند نشان می دهد که آلودگی هوا یک عامل مهم در افزایش این سردردها است. جالب اینجاست که نتایج تحقیقات برای همه سن و سالها و همچنین جنسیت های مختلف یکسان بوده است.

سردرد می تواند در اثر فشار سینوسی و یا آلرژی ایجاد شود. همچنین استنشاق گازهای شیمیایی و بوها خصوصا در افرادی که حساسیت به بو دارند ، می تواند باعث ایجاد سردرد شود. سردردهای میگرنی می توانند با استشمام برخی بوها ، برخی غذا ها و حتی با استرس ، افزایش یابند. راه های مختلفی برای کاهش سردرد وجود دارد اما بسیاری از سردردها به دلیل ذرات شیمیایی موجود در هوا است ، با تصفیه کردن هوا کاهش می یابند.

بسیاری از سردردها به دلیلی استنشاق بوی شدید ایجاد می شوند. سیستم تنفسی بینی ، در مقابل بوی شدید واکنش نشان می دهد و تحریک آن باعث التهاب ، احتقان بینی و عطسه شود. سوزش مجرای بینی و سینوس ها منجر به ایجاد سردرد می شود. بهترین راه برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک و سردرد از بین بردن ذرات و بوهای موجود در هوای اطراف است.

آلودگی هوا اغلب علاوه بر سردرد ، باعث ایجاد عوارضی نظیر عطسه ، اشک چشم ، آبریزش بینی ، گلودرد ، مشکلات سینوسی و ... می شود. این واکنش های آلرژیک معمولا در اثر ذرات گرد و غبار ، ملکولهای شیمیایی موجود درهوا ، گاز های شیمیایی و شوره حیوانات به وجود می آیند.

 یکی از بهترین راه های حذف این آلاینده ها از هوای داخل ساختمان ، استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی است. مدل های مختلف دستگاه های تصفیه هوا وجود دارند که قابلیت حذف آلودگی ها و پاکسازی هوا را دارند. هنگامی که هوا وارد یک سیستم تصفیه هوا می شود ذرات معلق هوا با استفاده از تکنولوژی HEPA حذف می شوند. فیلترهای هپا قادر به حذف 99.7% از ذرات معلق بزرگتر از 0.03 میکرون می باشند. این آلاینده ها باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و سردرد در بسیاری از مردم هستند.

فیلترهای کربن فعال یکی دیگر از تکنولوژی های مورد استفاده در دستگاه های تصفیه هوای خانگی هستند. کربن فعال بسیاری از بخارات شیمیایی و بوهای نامطبوع موجود در هوای خانه را که باعث ایجاد سردرد می شوند حذف می کند.

گاهی اوقات مجراهای سینوسی با قرارگرفتن در معرض آلودگی هوا مسدود می شوند و تجمع مایعات در حفره های سینوس عامل ایجاد سردردهای شدید می شود. هنگامی که سینوسها به طور کامل مسدود می شوند ، سردردهای سینوسی ایجاد می شود. این درد ساکت نمی شود مگر اینکه سینوسها کامل پاک و تمیز شوند.

به منظور جلوگیری از مسدود  شدن سینوس ها می بایست آلودگی هوا را از بین برد و بهترین راه استفاده  از دستگاه های تصفیه هوا است. با استشمام هوای پاک ، سینوس ها همیشه تمیز باقی می مانند.

افزوده شده سه شنبه 01 بهمن 1392 - 12:10:24 نویسنده: رادپردازش
کاهش سردردهای آلرژیک با استفاده از دستگاه های تصفیه هوا

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توضیح: از HTML پشتیبانی نمی شود!

امتیاز: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:

Reload

ارسال های مرتبط (9)
10 منشاء اصلی آلودگی هوا در خانه
رادپردازش دوشنبه 30 دی 1392 - 22:30:35 0 نظر 4001 بازدید
1 – رادون رادون یک گاز رادیو اکتیو است که منشاء آن زمین و خاکی است که خانه روی آن بنا شده . این گاز از طریق شکافهای فونداسیون , چاه و مصالح ساختمانی وارد خانه می شود. رادون گازی بی رنگ , بی بو و بی مزه است و بنابراین قابل شناسایی نیست و از طری..
جزئیات
انواع فیلتر دستگاههای تصفیه هوا و کاربرد آنها
رادپردازش دوشنبه 30 دی 1392 - 23:56:33 1 نظر 9083 بازدید
انواع فیلتر های دستگاه تصفیه هوا،مشخصات و عملکرد فیلتر های دستگاه تصفیه هوا : پیش فیلتر در دستگاه تصفیه هوا ( Pre-Filter ) : پیش فیلتر دستگاه تصفیه هوا قابل شستشو بوده و در صورت وجود در دستگاه تصفیه هوا ، ذرات ریز ..
جزئیات
بیماری های ناشی از آلودگی هوا و عوارض آن در کودکان
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 10:42:32 0 نظر 5609 بازدید
آلاینده های هوا باعث بروز اختلالات و بیماریهای مختلف نظیر سوزش و خارش در چشم , گوش , بینی و ایجاد سردرد، حالت تهوع، سر گیجه، بی حالی، میگرن، انواع بیماریهای آلرژیک، بروز لکه های پوستی روی دست و صورت به خصوص در بانوان و در سطوح بالاتر، اختلال در سی..
جزئیات
آلودگی هوا و رابطه آن با آسم و آلرژی
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 10:48:51 0 نظر 3680 بازدید
دستگاه تصفیه هوا برای جذب گرد و غبار و جلوگیری از انواع ویروس و باکتری و سایر ذرات مضر آسم و آلرژی اغلب به دلیل واکنش حساسیتی سیستم تنفسی بدن به ذراتی که از راه هوا استنشاق می شود پدید می آیند. از جمله ذراتی که منجر به بروز حملات آسمی و آلرژیک می ش..
جزئیات
چرا باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنیم؟
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 10:57:17 0 نظر 3130 بازدید
پزشکان استفاده از دستگاه تصفیه هوا را برای کودکان و بیماران تنفسی و فلبی و....ضروری می دانند.استفاده از دستگاه تصفیه هوا راه حلی برای پیشگیری و کم کردن علائم بیماری ها است. روزانه ما بیش از سه قاشق سوپ خوری ذرات آلوده موجود در هوا را استنشاق می کنی..
جزئیات
دستگاه های تصفیه هوا معمولا چه آلودگی هایی را از بین می برند؟
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 11:11:16 0 نظر 3906 بازدید
دستگاه های تصفیه هوا قابلیت از بین بردن انواع آلاینده ها را دارند . البته دستگاه های مختلف دارای فیلترهای متعددی هستند ، که بنا به ساختار آنها ، نحوه عملکردی مشابه با نمودارهای زیر دارند : دستگاه تصفیه هوا قابلیت از بین بردن آلاینده های زیر را..
جزئیات
 راهنمای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 11:28:52 0 نظر 5232 بازدید
جهت انتخاب یک دستگاه تصفیه هوای مناسب به چه توصیه هایی توجه کنیم؟مسئله مهمی که در انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا مهم است تعداد و نوع فیلترهای درون دستگاه تصفیه هوا است. امروز با توجه به افزایش آلودگی هوا در كلان شهر ها كه ناشی از دود كارخانه ها ، سوخت ..
جزئیات
6 باور غلط درباره آلودگی هوای داخل خانه و دستگاه های تصفیه کننده هوا
رادپردازش سه شنبه 01 بهمن 1392 - 11:58:49 0 نظر 4079 بازدید
کیفیت هوای داخل منازل و ساختمان ها اثرات شگف انگیزی بر انسان دارد . حساسیت ها ، مشکلات سلامتی ، کاهش تمرکز ذهنی ، سردرد و سرگیجه همگی از نتایج هوای آلوده هستند. برخی از مردم ممکن است نسبت به هوایی که تنفس می کنند حساسیت بیشتری داشته باشن..
جزئیات
تکنولوژی یون پلاسما کلاستر چیست ؟
رادپردازش پنجشنبه 17 بهمن 1392 - 11:57:34 0 نظر 4277 بازدید
تكنولوژی ابتكاری و انحصاری شارپ در دستگاه‌های تصفیه كننده هوا دستگاه‌های تصفیه كننده هوای شارپ با تكنولوژی ابتكاری و انحصاری پلاسما كلاستر و ایجاد یون‌های مثبت و منفی، ضمن از بین بردن عوامل آلرژی زا، باكتریها، ویروسها، قارچها، بوهای نامطبوع و ..
جزئیات
برچسب ها: