دستگاه PIO نسل جدید AIO

دستگاه PIO نسل جدید AIO

معرفی نسل جدید کامپیوترهای بدون کیس AIO

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز (صاحب امتیاز نشان تجاری GREEN) در راستای تکمیل سبد محصولات خود، در حال آماده سازی خط تولید کامپیوتر یکپارچه و نیمه آماده خود که اصطلاحا PiO یا همان Part-in-One نامیده می شود، می باشد.

این محصول جدید گرین، جزو خانواده کامپیوترهای شناخته شده All-in-One است که البته برتری های محسوسی نسبت کامپیوترهای یکپارچه عادی خواهد داشت.

یکی از دغدغه های بزرگ مصرف کنندگان AiO عدم امکان ایجاد تغییرات سخت افزاری و همچنین عدم امکان تعمیرات توسط کاربر بود که در سری محصولات PiO گرین، این امکانات در دسترس کاربر قرار خواهد داشت.

به گونه ای که کاربر به صلاحدید خود، قادر به تعویض، تعمیر یا به روز رسانی قطعات مهم PiO خود نظیر پردازنده، حافظه و تجهیزات ذخیره سازی خواهد بود.

در واقع PiO محصولی از ترکیب برتری های کامپیوتر رومیزی (Desktop) و کامپیوترهای یکپارچه (AiO) است که ضمن عملکرد بهتر نسبت به AiO دارای مشخصه های فیزیکی مناسب تر نسبت به کامپیوترهای رایج Desktop می باشد.

تصور کنید سازمان شما AiO ی در ابعاد بسیار مناسب و طراحی بسیار زیبا در اختیار خواهد داشت که همانند یک کامپیوتر رومیزی عادی، امکان تعمیر پذیری و ارتقا خواهد داشت.

همانطور که می دانید، PiO و AiO در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی معمولی، وزن کمتر و فضای بسیار محدودتری را اشغال می‌کنند .

به همین دلیل جابه‌جایی این دستگاه‌ها آسان و فضای کمتری از میز کار ما را به خود اختصاص خواهند داد .

طراحی کلی این نوع از کامپیوترها، نازک و جمع و جور است و از شلوغی کابل کشی در زیر و بالای میز کار، خبری نیست!

اما فرق PiO و AiO در چیست؟

تفاوت اساسی این دو نوع دستگاه در این است که AiO تمام قطعات مورد نیاز را در خودش دارد، در حالی که PiO قطعاتی از قبیل مانیتور، مادربرد، کیس (قاب دستگاه)، پاور (آداپتور)، اسپیکر و ... را به صورت پیش‌فرض در خود جای داده و قطعاتی نظیر پردازنده، هارد و رم را خودِ کاربر باید روی PiO نصب کند .

هر دو دستگاه PiO و AiO دارای ساختار فیزکی تقریباً یکسانی هست.

اما قطعا عملکرد پردازنده دسکتاپی که توسط خود کاربر قابل انتخاب و نصب برروی PiO است، دارای تفاوت بسیار چشمگیری نسبت به پردازنده آنبرد سری U در AiO ها خواهد بود.

به گونه ای که در تست نرم افزارهای مطرحی همچون Cinebench R15 عملکرد پردازنده Pentium سری دسکتاپی، معادل عملکرد پردازنده Core i3 سری U (آنبردی) است که خود نمایانگر تفاوت فاحش عملکرد PiO نسبت به AiO خواهد بود.

ضمن اینکه در AiO ها کاربر امکان محدودی برای ارتقای سخت‌افزاری سیستم دارد.

در حالی که PiO ها و کامپیوترهای رومیزی معمولی را می‌توان به راحتی بنا به نیازهای کاربر شخصی‌سازی نمود یا در صورت نیاز ارتقا داد. به این ترتیب که خود کاربر می‌تواند کیس دستگاه را باز کند و سخت‌افزارهای مورد نظرش را با قطعاتِ جدید جایگزین نماید.

در حالی که AiO ها از این نظر محدودیت دارند و خودِ کاربر نمی‌تواند به راحتی پشت آن را باز کند و قطعه‌ی مورد نظرش (آن هم فقط Ram و هارد) را تغییر دهد و یا در صورت انجام این کار، می بایست قید گارانتی AiO خود را بزند.

مساله‌ی مهم دیگر، مساله‌ی قیمت است که در اینجا نیز PiO گرین بر AiO ها برتری دارد که شما قادر خواهید بود در شرایط سخت افزار برابر (نظیر ابعاد صفحه نمایش و پردازنده و...) PiO گرین را تا 30% ارزان تر نسبت به AiO خریداری و شخصی سازی نمایید .

روی هم رفته اگر به دنبال کامپیوتری هستید که طراحی زیبایی داشته باشد، سبک باشد، جای زیادی نگیرد، قیمت مناسبی داشته باشد و مهم‌تر از همه، مانند کامپیوترهای اداری رایج، قابلیت ارتقای سخت‌افزاری داشته باشد، PiO گرین با گارانتی معتبر و گسترده گرین، انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. 

لیستشبکه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس: