معرفی نسخه جدید سیستم عامل اپل ios7

اپل با معرفی ios7 ویژگیهای جدیدی را معرفی کرده است ، که علاوه بر ظاهری زیباتر ، استفاده آسان تر و لذت بخش تری را نیز برای کاربران خود به ارمغان آورده است . از جمله خصوصیات بارز این نسخه جدید می توان به مرکز کنترل (Control Center )  ، ارسال هوایی و بی سیم اطلاعات (AirDrop ) ، عملکرد هوشمند تر در انجام همزمان چند فعالیت (Multi Task ) اشاره کرد .

Control Center : با استفاده از قابلیت Control Center به تمام گزینه هایی که نیاز دارید ، در هر لحظه دسترسی خواهید داشت . کافی است نوار بالای صفحه نمایش را به سمت پایین بکشید ، براحتی WiFi خود را خاموش یا روشن کنید ، دستگاه خود در وضعیت ایمنی پرواز قرار دهید ، میزان شفافیت صفحه نمایش خود را تعیین نمایید ، به صفحه کنترل موسیقی خود دسترسی داشته باشید و …

Notification Center : این مرکز اطلاع رسانی ، به شما اطلاع می دهد : ایمیل جدیدی دریافت نموده اید ، تماس بی پاسخ داشته اید ، کارهایی را که ثبت کرده اید به شما یادآوری می کند ، و هر اطلاعی که نیاز داشته باشید را به شما می دهد ، تا چیزی از قلم نیفتد . این امکان نیز در تمامی صفحات در اختیار شما قرار دارد ، و در لحظه می توانید اطلاعات لازم را مشاهده نمایید .

Multitasking : این ویژگی به شما امکان می دهد که به راحتی بین برنامه های مختلف و بطور هوشمند سوییچ نمایید . این قابلیت هوشمند تر نیز شده است ، زیرا ios7 یاد می گیرد که شما چه زمانی علاقه دارید که برنامه های خود را استفاده نمایید ، این اطلاعات را نیز به روز رسانی می کند ، بدین در زمان مورد نظر برنامه را برای شما اجرا می کند . بعنوان مثال اگر هر روز ساعت 9 ایمیل خود را چک می کنید ، برنامه مربوط راس ساعت منتظر شما خواهد بود . در واقع این قابلیت ، ios7 می داند شما چه می خواهید ، قبل از اینکه شما کاری را انجام دهید . با دو بار فشردن کلید Home پیش نمایش برنامه های اجرا شده را می توانید ملاحظه فرمایید ، و از آنها استفاده کنید . در ضمن می توانید بروز رسانی های دستگاه را نیز زمان بندی نمایید ، تا بیهوده شارژ دستگاه شما مصرف نشده و یا در زمان نامناسب از حجم اینترنت شما استفاده نشود .

 Camera : برنامه عکاسی در ios7 ارتقا یافته ، و تمام کارهای مورد نیاز شما را انجام می دهد : فیلمبرداری ،  عکسهای محیطی 180 درجه (Panaroma) ، عکس های مربعی ، فیلترهای تصویری متنوع و متعدد .

 

AirDrop : فرستادن یک عکس یا فایل از طریق ایمیل کار معمولی است ، ولی اگر گیرنده در کنار شما نشسته باشد ، به نظر راه چندان مناسبی نمی آید . در اینجا قابلیت AirDrop به شما کمک می کند . این قابلیت به سرعت و به سادگی این امکان را در اختیار شما می گذارد ، تا عکس ، فیلم ، فایل یا هر نوع اطلاعاتی را با استفاده از گزینه Share دوستان خود به اشتراک بگذارید . کافی است بر روی گزینه Share کلیک نمایید و فرد مورد نظر خود را انتخاب نمایید ، باقی کارها را AirDrop انجام می دهد . نیاز به هیچ تنظیمات دیگری نیست ، می توانید از بلوتوث یا Wifi استفاده کنید ، در عین حال اطلاعات بصورت کد گذاری شده و با سطح امنیتی بسیار بالا منتقل می شوند .

Find My Phone : گم کردن تلفن ، حس بسیار بدی است ، ولی این قابلیت به شما کمک می کند تا دستگاه خود را پیدا کنید . اگر فکر می کنید که این اتفاق برای شما نمی افتد ، قابلیت امنیتی جدید ios7 ، مانع از استفاده سایرین از دستگاه شما شده و نیز کسی بدون اجازه شما نمی تواند دستگاه شما را بفروشد . در ضمن برای غیر فعال کردن قابلیت Find My Phone یا پاک کردن دستگاه ، شناسه اپل شما (Apple ID) و گذرواژه شما (Password) مورد نیاز است . قابلیت Find My Phone در صورت پاک شدن اطلاعات دستگاه نیز ، با نشان دادن پیامی که از قبل ثبت کرده اید ،می تواند از دستگاه شما محافظت نماید . برای فعال سازی مجدد این قابلیت نیز ، شناسه اپل شما (Apple ID) و گذرواژه شما (Password) مورد نیاز است . همه این موارد به این معناست که تلفن شما در هر کجا باشد ، متعلق به شماست ، فرقی نمی کند ، کجا باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

elit. fringilla lectus tempus Donec neque. Lorem consectetur ut sed dolor amet,
× بفرما واتس اپ