چرا باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنیم؟

پزشکان استفاده از دستگاه تصفیه هوا را برای کودکان و بیماران تنفسی و فلبی و….ضروری می دانند.استفاده از دستگاه تصفیه هوا راه حلی برای پیشگیری و کم کردن علائم بیماری ها است.

روزانه ما بیش از سه قاشق سوپ خوری ذرات آلوده موجود در هوا را استنشاق می کنیم و ریزترین این ذرات خطرناکترین آنها نیز هستند زیرا سیستم تنفسی ما قادر به جذب آنها نیستند.

پزشکان و متخصصان تنفسی بر این عقیده اند که استفاده از دستگاههای تصفیه هوا برای کلیه کسانی که در مناطق و شهرهای آلوده نظیر تهران زندگی می کنند لازم است و برای کودکان ، نوجوانان ، افراد مسن ، بیماران تنفسی و قلبی و بانوان باردار استفاده ازدستگاه های تصفیه هوا ضروری است.
دستگاه های تصفیه هوا الزامأ یک روش درمانی برای مبتلایان نیست، بلکه راه حلی برای پیشگیری و کم کردن علائم بیماری هاست.

بنابراین استفاده از دستگاه های تصفیه هوا برای همه اقشار جامعه پیشنهاد می شود به خصوص کودکان ، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی که بیشتر در معرض خطر آلودگی قرار دارند. دستگاه های تصفیه هوا در مدلها و ظرفیتهای مختلف ، توانایی تصفیه هوای مکانهایی با متراژهای متفاوت را دارند.
جای نگرانی نیست یک دستگاه تصفیه هوای خوب از شما و خانواده شما در برابر آلودگی هوا این قاتل خاموش محافظت می کند و این امکان را به شما می دهد تا طراوت و شادابی رابرای خود و خانواده تان به ارمغان آورید.

اهمیت هوای پاکیزه و سالم بر هیچ کس پوشیده نیست. اما اگر شما هم به دنبال دلایل واضح تری برای استفاده از سیستم های تصفیه هوا هستید ، این 5 دلیل را مطالعه کنید:

1 – ارتقای سطح سلامتی خود ، خانواده و فرزندانتان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

آیا ماده ای مهم تر و حیاتی تر از هوا در زندگی ما وجود دارد؟ انسان روزانه حدود 22000 بار ریه های خود را از هوا پر و خالی می کند. بدون هوا حتی چند لحظه هم نمی توان زنده بود.

این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد 50 درصد از بیماری ها به نوعی با کیفیت هوای داخل خانه ها و محیط های سربسته مرتبط هستند. دستگاه های تصفیه هوای خانگی ، راه حل دنیای مدرن برای ارتقای سطح سلامتی شما و فرزندانتان هستند.بیشتر بخوانید:   10 منشا اصلی آلودگی هوای منزل

2 – بهبود واکنش های ذهنی و مغزی کودکان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

تنفس هوای پاکیزه و سالم منجر به بالا رفتن راندمان ذهنی کودکان و حتی بزرگسالان می شود.

هوای پاکیزه که عاری از آلاینده های گوناگون است اکسیژن بیشتری به مغز کودکان می رساند و باعث می شود آنها خسته و بی حوصله نباشند و بتوانند فعالیت های ذهنی خود را با تمرکز و هوشیاری بیشتری انجام دهند.

تحقیقات نشان داده است که هوای داخل منازل در اثر پخت و پز ، سرخ کردن غذا ، استعمال دخانیات ، نگهداری حیوانات خانگی ، استفاده از شوینده ها و پاک کننده های مختلف ، عطرها  و … می تواند حاوی بیش از 60 ماده شیمیایی خطرناک باشد.

دستگاه های تصفیه هوا با دارا بودن فیلترهای هپا ، فیلترهای کربن فعال و فیلترهای فتوکاتالیست ، این آلاینده ها را از هوای خانه شما حذف خواهند کرد و هوایی پاکیزه و سالم را به فرزندان شما هدیه خواهند داد.بیشتر بخوانید :  6 باور غلط درباره هوای داخل منزل

3 – احساس آرامش و تسکین اعصاب با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

دستگاه های تصفیه هوای خانگی از یک طرف با حذف آلاینده ها و پاکیزه کردن هوای منزل و از طرف دیگر با تولید یون های منفی به آرامش اعصاب و رفع خستگی شما کمک می کنند.

یون های منفی ذرات باردار الکتریکی هستند پراکنده شدن آنها در هوا اثرات مثبتی بر سلسله اعصاب انسان دارد. یون های منفی در طبیعت نیز موجود هستند.

آیا احساس شادمانی و آرامشی را که در کنار یک آبشار تجربه کرده اید به خاطر دارید؟ این انرژی مثبت به دلیل تنفس یون های منفی است که در اطراف آبشارها وجود دارد.

4 – حذف فرمالدهید ( متداول ترین آلاینده هوای منازل ) با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

لوازم چوبی داخل منزل که از انواع چوب ، نئوپان ، ام دی اف و … ساخته شده اند منبع اصلی ورود گاز سمی و نسبتا خطرناک فرمالدهید به هوای داخل منزل هستند.

فرمالدئید گازی بی رنگ با بویی نسبتا تند است که در صنایع چوبی ،  مصالح ساختمانی ، انواع اسپری ها و لوازم آرایشی ، عطر ، واکس ، پاک کننده ها و حتی دهانشویه ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشمندان معتقدند احتمال سرطانزایی این گاز بسیار زیاد است. دستگاه های تصفيه هوای خانگی با دارا بودن فیلترهای کربن فعال و فیلترهای فتوکاتالیست Tio2 قادر به حذف فرمالدهید از محیط خانه می باشندبیشتر بخوانید : دستگاه های تصفیه هوا معمولا چه آلودگی هایی را از بین می برند ؟

5 – کاهش آثار آسم ، آلرژی و بیماری های ریوی و تنفسی با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

عامل اصلی بروز انواع حساسیت های تنفسی و فصلی ذرات آلاینده هوا نظیر گرده گیاهان ، گرد و غبار ، بخارات شیمیایی ، دود دخانیات و … هستند. این عوامل خصوصا در بیماران مبتلا به آسم باعث بروز اختلال در تنفس و گاه حملات شدید تنفسی می شوند.

البته افراد سالم نیز در برابر این موارد مصونیت ندارند. سیستم های تصفیه کننده هوای خانه ، با حذف این آلاینده ها هوایی سالم و عاری از عوامل تحریک کننده و حساسیت زا را در محیط منزل فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

dolor. elementum Aenean ut Phasellus vel,
× بفرما واتس اپ